Rozbudzanie w dzieciach pasji do wspólnego odkrywania świata może być dla opiekunów naprawdę ciekawym doświadczeniem i dlatego stworzyliśmy dla nich tę specjalną przestrzeń z pomysłami na eksperymentowanie bez wychodzenia z domu.

To cykl materiałów, dzięki którym mogą pokazać młodym ludziom krok po kroku fascynujący świat wiedzy i obudzić w nich pasję do nauki. Zapraszamy Was do Świata Młodych Badaczy – możecie do niego wejść…już teraz!

Świat Młodych Badaczy to międzynarodowa inicjatywa, za sprawą której już ponad 91 tysięcy dzieci z różnych krajów świata miało okazję poczuć się jak prawdziwy naukowiec. Rozbudzanie w nich pasji do nauk ścisłych i przyrodniczych daje naprawę wiele satysfakcji!

Ten społeczno-edukacyjny program do tej pory miał formę warsztatów, które odbywały się w szkołach podstawowych w pobliżu oddziałów firmy Henkel. Dzięki temu w całej Polsce w rolę naukowców wcieliło się już ponad 8100 dzieci! Twoje dziecko nie miało okazji wziąć udziału w takich zajęciach? Nic nie szkodzi! Teraz to Ty, Drogi Rodzicu, możesz wcielić się w przewodnika po świecie nauki i wykonać ze swoim dzieckiem ciekawe (i bezpieczne!) eksperymenty naukowe w kuchni czy salonie. Dlaczego warto? Eksperyment to dla dziecka zabawa, a nauka przez zabawę jest najlepszą, bo najprzyjemniejszą i najbardziej skuteczną formą zdobywania wiedzy i umiejętności. Dziecko uczy się jakby mimochodem, a dzięki zabawie jest w świetnym nastroju, pozbywa się napięć, jest rozluźnione. To najlepsze warunki do przyswajania nowości, które zapamięta na dłużej – radzi Ewa Sękowska-Molga, psycholog dzieci i młodzieży.

Gotowi do działania? Fantastycznie!

15 eksperymentów czeka! Działajcie i bawcie się dobrze!

Udostępnij znajomym