Udostępnij tę stronę!
We współpracy z organizacją Nauka Jest Fajna! powstały filmiki z eksperymentami dla wszystkich ciekawych świata dzieci, które chciałyby wcielić się w rolę małego naukowca.
Co nowego?
Ze względu na pandemię Covid-19 Świat Młodych Badaczy obecnie udostępnia jedynie materiały cyfrowe. Zajrzyj na kanał firmy Henkel w serwisie YouTube.
Ponad jedna trzecia rodziców przyznaje, że ich dzieci mają problemy z naukami ścisłymi, a główną przyczyną jest zbyt teoretyczne podejście do nauczania – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Henkel Polska. Jednocześnie aż 43% rodziców uważa, że szkoły nie oferują wystarczającej liczby zajęć praktycznych, a 32% z nich wskazuje, że ich dziecko może nie mieć uzdolnień w tym kierunku. Jak zatem wspierać dzieci w nauce przedmiotów ścisłych i przygotować je do wyzwań przyszłości?
Czy wiesz, jak przygotować dzieci na świat pełen nieprzewidywalnych wyzwań? Rozwijanie kompetencji do przyszłości to klucz do sukcesu przyszłych pokoleń na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy, a programy lokalne pomiędzy biznesem a szkołami mogą być odpowiedzią na nadchodzące wyzwania. Nauka w praktyce, wsparcie nauczycieli i zaangażowanie rodziców – oto filary, które mogą pomóc młodym ludziom stawić czoła przyszłości!
W ostatnich latach rynek pracy zmienił się diametralnie. Pandemia COVID-19 oraz dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji (AI) mocno przyspieszyły ten proces, a regulacje dotyczące zrównoważonej gospodarki wymuszają powstawanie całkiem nowych zawodów. A to dopiero początek. Czego więc uczyć dzisiejszych młodych? Wyzwanie znalezienia odpowiedzi na te pytania podejmuje raport firmy Henkel „Świat Młodych Badaczy 4.0. Kompetencje do przyszłości”, stworzony we współpracy z futurologiem.
Świat przyspiesza, a wraz z nim ewoluują wymagania rynku pracy. Dzieci, dopiero rozpoczynające swoją edukacyjną podróż, będą za kilka lat potrzebowały umiejętności, których nie uczono ich rodziców. Raport “Świat Młodych Badaczy 4.0: kompetencje do przyszłości” przygotowany przez Henkel Polska we współpracy z futurolożką, dr Edytą Sadowską, wskazuje dziesięć kompetencji, które są kluczowe, by dzisiejsi uczniowie mogli odnaleźć się na rynku pracy przyszłości.
Jak działa szampon? Dlaczego jajko dryfuje w wodzie? Jak rozdzielić kolor flamastra na więcej barw? Te i inne pytania znajdą odpowiedzi w nowych scenariuszach lekcji przygotowanych w ramach programu „Świat Młodych Badaczy”. Darmowe materiały edukacyjne dostępne na stronie internetowej programu mają na celu rozwijanie ciekawości naukowej u uczniów szkół podstawowych w klasach II-III, a także wsparcie nauczycieli we wprowadzaniu praktycznych zajęć do przedmiotów ścisłych. Program Henkel pokazuje, że nauka może być fascynującą przygodą, pełną odkryć dostępnych już w szkole podstawowej.
„Siła rozumu” to bajka edukacyjna, która zachęca najmłodszych do poznawania praw rządzących światem i eksperymentowania. Jest efektem współpracy firmy Henkel Polska i Fundacji Zaczytani.org. Powstała w nurcie bajkoterapii i może być wykorzystywana przez nauczycieli i rodziców do pracy z dziećmi w wieku 7-9 lat. Dla wszystkich zainteresowanych jest dostępna bezpłatnie w formie e-booka i audiobooka. Każde pobranie bajki ze strony silarozumu.zaczytani.org to 1 zł na otwarcie nowej Zaczytanej biblioteki.
Henkel Polska z sukcesami kontynuuje autorski program edukacyjny Świat Młodych Badaczy. Obecnie warsztaty są prowadzone w Stąporkowie i okolicznych miejscowościach. Tu w rolę młodych badaczy wcieli się ponad 400 uczniów. Bieżąca edycja projektu rozpoczęła się w Dzierżoniowie, warsztaty w tym roku odbyły się również w Warszawie. Od 2016 roku w programie wzięło udział już blisko 10 000 dzieci. Programowi towarzyszy strona www Świata Młodych Badaczy, wzbogacona w ubiegłym roku o materiały dla rodziców, inspirujące do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi.
Henkel Polska, ruszył z kolejną edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego pod nazwą Świat Młodych Badaczy. Warsztaty odbywają się w dniach 19 lutego – 1 marca w Dzierżoniowie i okolicznych miejscowościach. W rolę młodych naukowców wcieli się blisko 400 uczniów. Firma nie ustaje w rozwijaniu projektu, w którym od 2016 roku wzięło udział już niemal 9 100 dzieci. Inicjatywie towarzyszy strona Świata Młodych Badaczy, w ubiegłym roku poszerzona o materiały dla rodziców.
Henkel Polska kontynuuje realizowany razem z firmą LeoLAB międzynarodowy projekt edukacyjny pod nazwą Świat Młodych Badaczy. Wpisał się on niejako na stałe w program roku szkolnego wielu placówek w miejscowościach zlokalizowanych wokół siedzib Henkla w Polsce. Po tegorocznych sukcesach projektu w rejonach Dzierżoniowa, Stąporkowa i Warszawy, obecnie gości on od 18 do 29 września br. w Raciborzu i okolicach, a udział w nim bierze blisko 400 dzieci z 11 szkół podstawowych. Nowością w tegorocznej edycji projektu jest również jego rozszerzona formuła w wersji online dostępna dla rodziców i dzieci, która zachęca do wspólnego eksperymentowania.