4 wrz 2023

Świat Młodych Badaczy na pikniku z okazji Dnia Dziecka w Ogródku Jordanowskim

Świat Młodych Badaczy – teraz także dla rodziców!

Projekt Świat Młodych Badaczy, który rozbudza zainteresowanie naukami ścisłymi wśród dzieci w szkołach podstawowych już od 2016 roku, teraz rozszerza swoją formułę o  materiały dla rodziców i dzieci. Pomysły na ciekawe doświadczenia, które mogą wykonać wspólnie w domu, wraz z instrukcją krok po kroku, dostępne są bezpłatnie na dedykowanej stronie firmy Henkel: henkel-swiatmlodychbadaczy.pl/dla-rodzicow.

Od rozpoczęcia międzynarodowej inicjatywy w 2011 roku, już blisko 91 tysięcy uczniów z kilkunastu krajów w Europie, Azji, Bliskim Wschodzie i Ameryce Północnej i Południowej uczestniczyło w programie Świat Młodych Badaczy. W Polsce projekt obecny jest od 2016 roku i jego misją jest rozbudzanie pasji do nauk ścisłych i przyrodniczych. Dotychczas w rolę naukowców wcieliło się już ponad 8100 dzieci  podczas warsztatów w szkołach podstawowych m. in. w Dzierżoniowie, Stąporkowie, Raciborzu, Warszawie, Bydgoszczy i Pile. Świat Młodych Badaczy pobudza kreatywność, rozwija umiejętności krytycznego myślenia oraz zbierania informacji, analizy i interpretacji. W ramach warsztatów oferowane są dwa rodzaje lekcji luźno powiązanych z obszarami działalności firmy Henkel. Na warsztatach dzieci mogą się dowiedzieć m. in. jak zrobić klej, czy jak i dlaczego powinniśmy dbać o higienę jamy ustnej.

Świat Młodych Badaczy dla Rodziców!

W tym roku firma Henkel wraca ze Światem Młodych Badaczy w nowej odsłonie - formuła programu została poszerzona o przestrzeń dla rodziców. Właśnie dla nich stworzony został cykl materiałów - gotowych pomysłów - na wspólne spędzanie czasu z dziećmi, z których można dowiedzieć się, jak zachęcić dziecko do eksperymentowania i odkryć jego kreatywność. Świat Młodych Badaczy został skonstruowany w taki sposób, by poniekąd „odczarować” nauki ścisłe w oczach najmłodszych. Pozwolić im na odkrywanie tajników wiedzy poprzez doświadczenia i obserwacje. Teraz zapraszamy także rodziców i opiekunów, by mogli wartościowo i interesująco spędzić czas z dziećmi - dlatego dajemy im bezpłatny dostęp do pomysłów na wspólne eksperymentowanie i zabawę – mówi Dorota Strosznajder, Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

Rodzice wiedzą, że świat jest pełen zagadek i choć wiele zjawisk zostało już poznanych, to jeszcze więcej czeka na swoich odkrywców. Warto tę otaczającą rzeczywistość przybliżyć dziecku i pomóc obudzić w nim kreatywność i pasję do zdobywania wiedzy. Eksperymenty są doskonałą okazją do wspólnego spędzania czasu rodziców i dzieci, co sprzyja budowaniu więzi i wzmacnianiu relacji. Jednocześnie mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Pozwalają na rozwijanie umiejętności badawczych, uczą krytycznego myślenia i rozwiązywania konfliktów oraz rozbudzają ciekawość światem – wyjaśnia Ewa Sękowska-Molga, Psycholog dzieci i młodzieży.

Obecnie Świat Młodych Badaczy w wersji „dla rodziców” to kilkanaście gotowych pomysłów na doświadczenia, które opiekunowie mogą wykonać z dziećmi bez wychodzenia z domu. Jak wytworzyć klej ze skrobi? Jak zrobić tajnopis? Jaką powierzchnię ma skóra? Wszystko to można teraz po prostu sprawdzić doskonale się przy tym bawiąc!

Zapraszamy Was do Świata Młodych Badaczy – możecie do niego wejść… bez wychodzenia z domu tutaj: henkel-swiatmlodychbadaczy.pl/dla-rodzicow.

Informacje prasowe (663,5 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę
Małgorzata Perzanowska Quality Public Relations +48 728 405 287 m.perzanowska@qualitypr.pl Pobierz wizytówkę