25 mar 2022

W Dzierżoniowie i okolicach w eksperymentach naukowych wzięło udział ponad 500 dzieci

Program Świat Młodych Badaczy firmy Henkel wraca do szkół!

W dniach 14-25 marca br. Świat Młodych Badaczy gościł w Dzierżoniowie i okolicy, a udział w zajęciach wzięło ponad 500 dzieci z 7 szkół podstawowych. Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny, który powstał z inicjatywy firmy Henkel i ma na celu rozbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami ścisłymi. Zajęcia w formie warsztatów są skierowane do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Program realizowany jest we współpracy z firmą LeoLab.

Świat Młodych Badaczy to program społeczno-edukacyjny, który w Polsce realizowany jest od października 2016 r. Jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, a za zadanie ma rozbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami ścisłymi. Po spowodowanej pandemią przerwie, kiedy to program realizowany był w wersji online, warsztaty Świata Młodych Badaczy powróciły do placówek edukacyjnych. Praktyczne 90-minutowe zajęcia odbyły się w marcu w szkołach podstawowych Dzierżoniowa i okolicy. Dzieci wykonywały eksperymenty badawcze z klejami oraz kwasami i same formułowały wnioski. Program realizowany jest we współpracy z firmą LeoLab. Następne zajęcia odbędą się już w maju w szkołach Raciborza i okolic.

Bardzo cieszymy się, że możemy znowu spotkać się z uczniami w ich szkołach. Staramy się pokazywać dzieciom, że każdy może wcielić się w rolę naukowca i poznać tajniki świata nauk ścisłych. A na żywo jest to dużo atrakcyjniejsze! Mamy nadzieję, że znajdzie to odbicie w ich przyszłych wyborach ścieżki edukacyjnej – mówi Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska. Nasz program, zainicjowany w Polsce pod koniec 2016 r., swoim zasięgiem objął już kilkadziesiąt szkół podstawowych, a w warsztatach wzięło udział ponad 4 500 dzieci – dodaje.

Program Świat Młodych Badaczy jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla i w ich okolicach. Pierwsze warsztaty z tegorocznej edycji odbyły się w Dzierżoniowie i pobliskich miejscowościach. Szkoły, które wzięły udział w programie to: Szkoła Podstawowa nr 1, nr 3, nr 5, nr 9 w Dzierżoniowie, Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach. W zajęciach wzięło udział ponad 500 dzieci z 22 klas.

Partnerem edukacyjnym projektu jest firma LeoLab, działająca w branży animacyjno-edukacyjnej. LeoLab podczas warsztatów przybliża dzieciom świat nauk ścisłych poprzez zabawę, ciekawe eksperymenty oraz doświadczenia.

Dzieci wykazują bardzo duże zainteresowanie podczas wykonywania eksperymentów. Myślą krytycznie, chętnie stawiają hipotezy, wyciągają wnioski, zadają pytania. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła w nich zmiana koloru badanych substancji pod wpływem jodyny – mówi Natalia Leońska z LeoLab. – Wykazują się bardzo dużą kreatywnością, ciekawością. To pokazuje, że nauka poprzez praktykę, która jest też zabawą, jest ulubioną formą nauki, stanowiącą uzupełnienie wiedzy z podręcznika czy zeszytu ćwiczeń – dodaje.

Dzieci zainteresowane tematyką poruszaną przez program Świat Młodych Badaczy znajdą wiele informacji oraz interesujących doświadczeń na nowej stronie internetowej programu henkel-swiatmlodychbadaczy.pl. Kolejne warsztaty odbędą się w maju br. w Raciborzu i okolicach.

Informacje prasowe (195,35 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę
Magdalena Bryksa Szymańczak Solski Communications Sp. z o.o. (022) 242 86 43 mszymanczak@solskipr.pl Pobierz wizytówkę