23 maj 2022

Eksperymenty naukowe w 13. szkołach podstawowych w Raciborzu i okolicach

Henkel Polska kontynuuje program społeczno-edukacyjny Świat Młodych Badaczy

W warsztatach Świata Młodych Badaczy, które odbyły się w Raciborzu w dniach 9-20 maja br., uczestniczyło ponad 430 dzieci z 23 klas z 13 szkół podstawowych. Ten społeczno-edukacyjny program, który powstał z inicjatywy firmy Henkel i realizowany jest we współpracy z firmą LeoLAB, ma na celu rozbudzenie w uczniach zainteresowania zajęciami przyrodniczymi. Inauguracja tegorocznej edycji miała miejsce w marcu w Dzierżoniowie. Kolejne zajęcia będą realizowane w Stąporkowie w dniach 30 maja-10 czerwca br. Dodatkowo w Warszawie na 28 maja  zaplanowano dwa warsztaty: dla dzieci pracowników firmy z Warszawy oraz dla dzieci z ukraińskich rodzin, którymi opiekuje się Henkel Polska.

Program Świat Młodych Badaczy, realizowany od 2016 r., to cykliczna inicjatywa, kierowana do uczniów klas 2, 3 i 4 szkół podstawowych. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach dzieci mają możliwość poznawania tajników nauk ścisłych. Tegoroczną edycję warsztatów zainaugurowały zajęcia w Dzierżoniowie, a udział w nich wzięło ponad 500 dzieci z 22 klas. W maju 1,5 godzinne praktyczne zajęcia odbywały się w szkołach podstawowych z Raciborza i zgromadziły podobną liczbę uczestników.

Bardzo się cieszę, że po dwuletniej przerwie znowu jesteśmy z naszym programem w szkołach na żywo. Tegoroczna edycja cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem – w Dzierżoniowie i Raciborzu w warsztatach wzięło udział prawie 1 000 dzieci z 45 szkół – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, koordynatorka projektu z ramienia Henkel Polska. – To pokazuje, że udaje nam się realizować cel programu, czyli skutecznie rozbudzać wśród uczniów zainteresowanie naukami ścisłymi. Oni będą w przyszłości zmieniać nasz świat, miejmy nadzieję, że na lepsze – dodaje.

Program jest realizowany w miastach, w których zlokalizowane są polskie siedziby Henkla. Drugie warsztaty z tegorocznej edycji odbyły się w Raciborzu oraz okolicach. Uczestniczyło w nich ponad 430 dzieci z 13 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, nr 3, nr 15, nr 18 oraz Szkoły Dobra w Raciborzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 i nr 2 w Raciborzu, Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich, Szkoły Podstawowej nr 2 w Rydułtowach, Szkoły Podstawowej w Pogrzebieniu, Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej oraz Szkoły Podstawowej w Samborowicach, a także Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach.

Eksperymenty badawcze są prowadzone przez partnera programu, firmę LeoLAB, która działa w branży animacyjno-edukacyjnej, a podczas zajęć przybliża i oswaja młodych uczniów z naukami ścisłymi dzięki zabawie oraz praktycznym doświadczeniom.

Zarówno dzieci z Dzierżoniowa i okolic, jak i z Raciborza, były bardzo zainteresowane eksperymentami i ich wynikami, a także same odważnie stawiały różne hipotezy i wyciągały wnioski – mówi Natalia Leońska z LeoLAB. – Na warsztatach panowała pełna entuzjazmu atmosfera, a ciekawość dzieci nie znała granic. Bardzo cieszy mnie takie zaangażowanie. To potwierdza, że nie ma lepszego sposobu na naukę, niż przez praktykę i zabawę.

Dzieci zainteresowane tematyką poruszaną przez program Świat Młodych Badaczy znajdą wiele informacji oraz interesujących doświadczeń na nowej stronie internetowej programu henkel-swiatmlodychbadaczy.pl. Kolejne warsztaty odbędą się w maju br. w Raciborzu i okolicach.


O firmie LeoLAB
Firma LeoLAB powstała w 2020 roku. Jest tworzona przez młodą osobę, pełną pasji, zapału i nowych pomysłów. Uwielbia pracę z dziećmi, a każdy ich uśmiech napędza do dalszego działania. LeoLAB prowadzi swoje warsztaty m.in. w szkołach, przedszkolach a nawet w żłobkach. Przygotowuje zestawy edukacyjne do samodzielnego eksperymentowania oraz warsztaty i wydarzenia online, więcej na stronie leolab.pl.

Informacje prasowe (197,05 KB)
Dorota Strosznajder Dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej oraz Pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska +48-22-56-56-665 dorota.strosznajder@henkel.com Pobierz wizytówkę
Magdalena Bryksa Szymańczak Solski Communications Sp. z o.o. (022) 242 86 43 mszymanczak@solskipr.pl Pobierz wizytówkę